DNI FRANCUSKIE W KUTNIE

W ramach projektu Ambasady Francji „ Łódzkie bardziej francuskie” w dniach 24-25 marca 2014 r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w Dniach Francuskich w Kutnie. Byliśmy organizatorami konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych pt.: „Kultura francuska w moich oczach”. W dniu 24 marca odbył się konkurs piosenki francuskiej, w którym uczestniczyła nasza uczennica klasy Ic Karoline van Assendelf van Wijck. Karoline mimo, że nie uczy się języka francuskiego, pięknie zaśpiewała piosenkę „ Et si tu n’existais pas” Joe Dassin. W drugim „ dniu francuskim” uczniowie klas pierwszych wybrali się do Centrum Teatru , Muzyki i Tańca w Kutnie na seans filmu francuskiego pt.: „ Skarb piratów”. Współorganizatorem Dni Francuskich była pani Iwona Jancerowicz.