Laureaci Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014 w następujących konkursach:
WIKTOR BLOCH kl. IIId - Nasz czas - konkurs plastyczno – literacki o tematyce jak spędzam wolny czas z przyjaciółmi. Co razem robimy? Jakie mamy wspólne zainteresowania? - praca plastyczna
BEATA SZADKOWSKA kl. IIc - ZIMOWI MEDALIŚCI - internetowy konkurs dla gimnazjalistów polegający na poprawnym odpowiedzeniu na pięć podchwytliwych pytań związanych z zimowymi dyscyplinami sportu.

I miejsce drużynowo w Grze Miejskiej ,,Śladami Sienkiewicza" Emilia Mazur kl. IIIb, Norbert Tarka kl. IIIa, Dawid Szczęsny kl. IIIa, Szymon Marciniak kl. IIId.

II miejsce  w Konkursie Pieśni Patriotycznej Mieczysławów 2014 zorganizowanym przez ZSCKR w Mieczysławowie,  zespół wokalno- instrumentalny kl.IIc w składzie Patrycja Ślebocka , Weronika Robacka, Weronika Markowicz, Caroline Assendelft.

III miejsce w Konkursie Pieśni Patriotycznej Mieczysławów 2014 zorganizowanym przez ZSCKR w Mieczysławowie,  zespół wokalny kl.IIIB w składzie Kinga Szczepańska, Klaudia Kubiak, Patrycja i Kinga Jędrzejczak, Damian Pietrzak, Piotr Twardowski, Bartosz Brylski .

Zuzanna Staniszewska - II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych w Konkursie Ortograficznym ,,O pióro Starosty Kutnowskiego"

Nagroda główna dla Julii Kowalczyk z klasy Ib w VIII Kutnowskim Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno - Noworocznych.

I miejsce w  Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Kutnowskiego w Szachach Drużynowych - Zuzanna Staniszewska IIa, Michał Sęczkowski Ia, Oskar Gontarek IIIb, Witold Szerszeń Ic.

IV miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Rejonu w Szachach Drużynowych - Skierniewice 2015 - Zuzanna Staniszewska IIa, Michał Sęczkowski Ia, Oskar Gontarek IIIb, Witold Szerszeń Ic.

Oliwia Gęsiarz (IIIb) - została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

III miejsce w Konkursie Ortograficznym "O złote pióro Prezydenta Miasta Kutno" -Zuzanna Staniszewska (IIa) i Oliwia Jancerowicz (IIa)

Agata Daniel kl.Ia I miejsce w Konkursie Piosenki Francuskiej Dni Frankofonii

Zuzanna Woźniak kl.IIa III miejsce w konkursie plastycznym pt. Francja i Francuzi w krzywym zwierciadle. wyróżnienie Angelika Torzewska kl.IIb

Oliwia Jancerowicz kl.IIa – III miejsce w XII Międzygimnazjalnym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez I LO im. Gen.J.H. Dąbrowskiego w Kutnie

Piotr Twardowski kl.IIIb- II miejsce XII Międzygimnazjalnym Konkursie Języka Francuskiego organizowanym przez I LO im. Gen.J.H. Dąbrowskiego w Kutnie

Emilia Mazur kl.IIIb- III miejsce XII Międzygimnazjalnym Konkursie Języka Francuskiego organizowanym przez I LO im. Gen.J.H. Dąbrowskiego w Kutnie

Oliwia Jancerowicz kl.IIa- I miejsce w III Międzygimnazjalnym Konkursie Języka Angielskiego „GIM2 ENGLISH QUEST-MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO WŚRÓD GIMNAZJALSTÓW”

Zuzanna Staniszewska (IIa) i Zuzanna Woźniak (IIa) - II miejsce w czwartej edycji Międzyszkolnego Konkursu Historycznego "Patron znany czy nieznany? - 37 Łęczycki Pułk Piechoty im. Ks. J. Poniatowskiego"

Emilia Mazur (IIIb) - I miejsce w eliminacjach rejonowych, jak również w finale 37 edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem” organizowanego przez Książnicę Płocką

Franciszek Mazur - III  miejsce w powiatowych zawodach modelarskich modeli  pojazdów kołowych sterowanych falami radiowymi w klasie AP-540.

I miejsce drużynowo w eliminacjach gminnych 5 Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w kategorii 12-13 lat

Bartosz Stasiak - III miejsce w indywidualnych biegach przełajowych

Tomasz Gawenda - IV  miejsce w indywidualnych biegach przełajowych

Piotr Bojanowski - V miejsce w indywidualnych biegach przełajowych

Blanka Zawierucha - V miejsce w indywidualnych biegach przełajowych

Tomasz Gawenda - I miejsce w Kickboxingu w Ogólnopolskim Międzyklubowym Turnieju o Puchar Wójta Gminy Obrowo k. Warszawy

Tomasz Gawenda - III miejsce w Kickboxingu w Turnieju Masters Cup w kategorii wagowej do 63 kg Kadet Starszy  organizowany Ożarowie Mazowieckim przez Polski Związek Kickboxingu.

IV miejsce drużynowo w Powiatowych Zawodach w Tenisie Stołowym Dziewcząt, Klaudia Kubiak IIIb, Karolina Czernielewska IIb, Natalia Kaczorowska Ia.

V miejsce drużynowo w Powiatowych Zawodach w Tenisie Stołowym Chłopców, Alan Wiankowski IIId, Kacper Stępień Ia, Albert Witczak IIIc.

25 listopada 2014r. odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Szkoły.Wśród dziewcząt I miejsce zdobyła Julia van der Velden (kl. IIc), II miejsce - Emilia Mazur (kl. IIIb) , III miejsce – Karolina Michalik (kl. IIIc). Wśród chłopców I miejsce zajął Miłosz Sobczak (kl. IIIc), II miejsce Maciej Koniarek (kl. IIIb), zaś III miejsce Mateusz Kopański (kl. IIa).

25 maja 2015 w Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt „Trójka Cup”, zrealizowany w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga” pod patronatem Prezydenta Miasta Kutno. W ww. turnieju brały udział dziewczęta z kutnowskich szkół gimnazjalnych: Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza, Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza. Celem tych zawodów była popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży, jak również dostarczenie radości i satysfakcji wynikającej z rywalizacji zgodnie z zasadami fair-play oraz kształtowanie wartości etyczno- moralnych obowiązujących w sporcie.