Uczeń klasy Ic Jan Marchewka III miejsce w konkursie dla gimnazjów: Wielcy Polacy- artyści, społecznicy i politycy przełomu XIX i XX wieku.

Julia Kowalczyk uczennica klasy IIIb uzyskała I miejsce w konkursie Pieśni Patriotycznej Mieczysławów 2016. Wyróżnienie dla Weroniki Wenerskiej z klasy Ia i Agaty Daniel z klasy IIIa II miejsce Zespół wokalny z klasy IIIa w składzie: Agata Daniel, Wiktoria Balińska, Katarzyna Lisiak, Sandra Lisiecka, Anna Pacholczyk, Anna Smulczyk,Katarzyna Poznańska.

Jan Marchewka ucz. klasy Ic - I miejsce w konkursie dla uczniów gimnazjum "Zabytek w zaciszu domowym".

I miejsce - Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych: Paweł Kwiatkowski (IId), Michał Kwiatkowski (IId), Michał Sęczkowski (IIIa), Marcelina Czajkowska (Ic)

II miejsce - Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych: Kacper Szerszeń (Ib), Witold Szerszeń (IIIc), Łukasz Arkita (IIb), Wiktoria Balińska (IIIa)

Julia Kowalczyk klasa IIIb Nagroda Główna w X Kutnowskim Konkursie Kolęd i Pastorałek

Witold Szerszeń IIIC - finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki

I miejsce – Agata Daniel (IIIA) w Konkursie Piosenki Francuskiej w ramach Dni Frankofonii 2017 w Kutnie

III miejsce ex æquo – Justyna Bryszewska i Amelia Lubecka (IC) oraz Weronika Wenerska i Maksymilian Kacprzak (IA) w Konkursie Piosenki Francuskiej w ramach Dni Frankofonii 2017 w Kutnie

II miejsce – Małgorzata Bieguszewska (IA) w Konkursie Recytatorskim (język francuski) „Mały Książę” Antoine de Saint-Exupéry w ramach Dni Frankofonii 2017 w Kutnie

III miejsce – Wiktoria Balińska (IIIA) w Konkursie Recytatorskim (język francuski) „Mały Książę” Antoine de Saint-Exupéry w ramach Dni Frankofonii 2017 w Kutnie

Wyróżnienie – Aleksandra Adamowska (IA) w Konkursie Recytatorskim (język francuski) „Mały Książę” Antoine de Saint-Exupéry w ramach Dni Frankofonii 2017 w Kutnie

Wyróżnienie – Joanna Rosiak (IIIC) w Konkursie Wiedzy o Francji w ramach Dni Frankofonii 2017 w Kutnie

Wyróżnienie – Malwina Wróblewska (IIIC) w Konkursie Plastycznym pt.: „Literatura francuska w ilustracji” w ramach Dni Frankofonii 2017 w Kutnie

IV miejsce – Mistrzostwa Rejonu w Szachach Drużynowych: Paweł Kwiatkowski (IId), Michał Kwiatkowski (IId), Michał Sęczkowski (IIIa), Marcelina Czajkowska (Ic)

Wyróżnienie – Wiktoria Balińska (IIIA) w XIV Międzygimnazjalnym Konkursie Języka Francuskiego

Tenis stołowy drużynowy dziewcząt II miejsce w powiecie, skład; Stasinowska Kinga ID Wojdecka Klaudia IC Czajkowska Marcelina IC

IV miejsce w Rejonie w Białej Rawskiej Stasinowska Kinga, Wojdecka Klaudia.

Zawody strzeleckie o Puchar Dyrektora Gimnazjum Nr 3 w Kutnie,strzelanie odbyło się z broni pneumatycznej-pozycja stojaca I Polakowska Kinga 84 pkt II Żak Karolina 81 pkt III Matysiak Anna 70 pk chłopcy I Ambroziak Cyprian 90 pkt II Mazur Franciszek 90 pkt III Góreczny Filip 84 pkt.

III miejsce - Kacper Gładysiak  w Kutnowskich Zawodach Modeli Pojazdów Samochodów Zdalnie Sterowanych.

I miejsce dziewcząt w Sztafetowych Biegach Przełajowych - Mistrzostwa Powiatu Skład zespołu: Stasinowska Kinga(1d) Wojdecka Klaudia(1c) Bojanowska Gabriela(3a) Krawczyk Martyna(2b) Miller Małgorzata(3b) Gładysiak Daria(3b) Żak Karolina(2d) Iwańska Weronika(3c) Woźniak Iga(2d) Hęś Wiktoria(3c) Fiszer Klaudia(3c) Wróblewska Malwina(3c)

VII miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych - Mistrzostwa Rejonu. Skład zespołu: Stasinowska Kinga(1d) Wojdecka Klaudia(1c) Bojanowska Gabriela(3a) Krawczyk Martyna(2b) Miller Małgorzata(3b) Gładysiak Daria(3b) Żak Karolina(2d) Iwańska Weronika(3c) Woźniak Iga(2d) Hęś Wiktoria(3c) Fiszer Klaudia(3c) Wróblewska Malwina(3c)

V miejsce w Powiatowych zawodach strzeleckich organizowanych przez LOK. Skład drużyny: Góreczny Filip(1b), Ledzon Jakub(1b) Ochran Mateusz(1b) Marciniak Michał(1b)

I miejsce chłopców w Sztafetowych Biegach Przełajowch - Mistrzostwa Powiatu. Skład zespołu: Okrasiński Witold Sęczkowski Michał Kawiński Bartosz Kroczek Damian Zarzycki Konrad Szczepański Przemysław Arkita Łukasz Góreczny Filip Sobolewski Jakub Michalski Norbert Kwiatkowski Paweł Ulatowski Kamil

III miejsce Michalskiego Norberta (3b) w Indywidualnych Biegi Przełajowych - Mistrzostwa Powiatu i awans do finału wojewódzkiego.

74 miejsce Michalskiego Norberta (3b) w Indywidualnych Biegach Przełajowych chłopców - Mistrzostwa Województwa

VIII miejsce Igi Woźniak (2d) w Indywidualnych Biegach Przełajowych dziewcząt- Mistrzostwa Powiatu.