Z   ŻYCIA   SZKOŁY

ROK SZKOLNY 2016/2017

01  wrzesień - Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego  2016/2017

29 września - Happening czytelniczy „Spacer z książką”

06 października - Bierzemy udział w Czytelniczej Sztafecie Szkół

10 października - Wycieczka do Teatru V6 w Łodzi na sztukę w języku angielskim pt. „Olivier Twist”

W dniach od 10 do 14 października gościliśmy w Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie dwoje studentów – wolontariuszy biorących udział w programie AIESEC – Selam z Etiopii oraz Benjarong’a z Tajlandii.

12 października ucznowie naszego gimnazjum z dwujezycznego oddzialu IID wraz z wychowawca i nauczycielem jezyka angielskiego i nauczanej dwujezycznie biologii goscila w polskim warszawskim oddziale British Council .

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

18 października - Spotkanie z panią adwokat – Anną Wojciechowską.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Bereniką Miszczuk – autorką książek dla młodzieży.

"TROJKA" w Koszelówce To już tradycja w naszym gimnazjum.Podobnie jak w latach ubiegłych pod opieką p.Iwony Pstrągowskiej -Oswald, p.Małgorzaty Gliczyńskiej ,p.Anny Miszewskiej ,trzy dni pażdziernika spędziliśmy w Koszelówce.

,,Ale Czad" - Spotkanie z PSP w ramach Ogólnopolskiego Programu ,,Zgaś Ryzyko"

08 liostopada  - spotkanie w MiPBP w Kutnie z kapitanami żeglugi morskiej - członkami załogi jachtu Solanus: kpt. Bronisławem Redlińskim i kpt. Włodzimierzem Palmowskim.

15 listopada – zajęcia w Bibliotece Pedagogicznej w setną rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza pn. „Sienkiewicz znany i nieznany”

16 listopada - Dzień Projektu

21 listopada - Ślubowanie Klas Pierwszych

24 listopada - Dyskoteka Szkolna

1 grudnia – Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Kutnowskiego w Szachach

8 grudnia – Mistrzostwa Rejonu w Szachach Drużynowych

14 grudnia - Dzień Śmiechu

29 grudnia - Spotkanie Wigilijne

"Frankofonia 2017. Konkursy, warsztaty, prezentacje."

Szkolne laboratorium nauk przyrodniczych- zajęcia laboratoryjne z chemii, biologii, fizyki realizowane w ramach grantów pt. ,,Sięgaj gdzie wzrok nie sięga- Kutnowskie Granty Oświatowe" przyznanych przez Prezydenta Miasta Kutno.

Czas na podsumowanie – 321 Start …

23 czerwca - Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2016-2017